سایت در حال به روزرسانی است ...

فلسفه‌ی وجودی ما

اولین قانون طبیعت، تغییر مدام است. همه چیز می‌آید و می‌رود و تنها چیزی که مهم است اثری است که از این تغییرات در دنیا باقی می‌ماند. حتی وقتی چیزها مدتی طولانی ثابت و بدون تغییر می‌ماند، باز هم نشانه‌ی دايمی بودن شرایط نیست و انگار همه چیز به انتظار تغییر بزرگ و ماجراجویی هیجان‌انگیزی است که در راه است؛ خواه فصلی جدید باشد یا طلوع خورشید بر بلندای یک تپه‌ي پر درخت. هر رنگ سبز یا نارنجی، صدای بال کوچک‌ترین پروانه یا موج‌های خروشان اقیانوس، لحظه‌لحظه‌اش ستایش تغییراتی است که رخ می‌دهند.

همراهی با تغییرات طبیعت، با اراده‌ و میلِ همیشگی ما به قوی‌تر شدن، رابطه‌ای مستقیم دارد؛ همان‌طور که هلن کلر می‌گوید: «زندگی یک ماجراجویی متهورانه است؛ برای دست‌یابی به قدرتی همیشگی در مسیر این ماجراجویی، می‌بایست با ذهنی رها به استقبال تغییرات زندگی برویم و خود را با آن هم‌سو کنیم.»

این نمایش قدرت، مربوط به لحظه‌ي خاصی نیست بلکه به هر زمانی برمی‌گردد که دل‌مان بخواهد زندگی را با تمام تغییراتش در آغوش بگیریم و هر لحظه را جشنی بزرگ تصور کنیم که برای ما ترتیب داده شده است؛ ما دعوت شده‌ایم و باید با تمام توان و اراده‌مان در آن شرکت کنیم. و این همان بزرگ‌ترین هدف ما از بودن‌مان است؛ اراده‌ای که تغییر را رقم می‌زند و پس از آن است که وزن همه چیز سبک می‌شود و رنگ دنیا همان رنگی می‌شود که همیشه آرزویش را داشته‌ایم.   

حس زنده‌بودن مدام، تمام چیزی است که ما برای پیمودن مسیر به آن نیاز داریم و پاسخ همه‌ی پرسش‌های ما در جریان داشتنِ همین زندگی سبزی است که قصد داریم، کشفش کنیم. داستان طبیعت، رهایی ذهن است و ما می‌خواهیم این داستان بی‌انتها را خودمان به تصویر بکشیم.

این‌ها چیزهایی هستند که ما باورشان داریم و زندگی هر روزمان را بر اساس آن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

چرا به وجود آمدیم؟

این روزها زندگی سالم دغدغه‌ی خیلی‌هاست و البته تعریفش کم و بیش برای آن خیلی‌ها یکسان است؛ غذای سالم و فعالیت بدنی.

زندگی سالم از نظر ما معنایی فراتر از غذای سالم و فعالیت بدنی دارد؛ ما فکر می‌کنیم زندگی سالم از ذهنی سالم می‌آید، از اندیشه‌ای که با دنیا و خودش به آشتی رسیده و در ذهنی متعادل زندگی می‌کند. این تعادل برای ما با زندگی سبز معنا پیدا می‌کند؛ با تلاش برای داشتن محیط‌زیست پایا (Sustainable) و ماندگار.

سبز بودن برای ما جایگاه ویژه‌ای دارد و تمام تلاشِ ما برای قدم برداشتن و ماندن در این مسیر است؛ سبز بودن به معنای آگاهی از روش‌هایی است که به تصمیم‌ها و سبک‌ زندگی دوست‌دار محیط زیست و مسئولیت‌پذیر بودن در قبال زمین، موجودات زنده و خودمان منتهی می‌شود.

کمان‌بار ترکیبی از محصولات سالم طبیعی است که می‌خواهد سبک زندگی شما را تغییر دهد. محصولات ما، دریچه‌ای هستند، شیرین، به سوی زندگی متفاوت و سبز.

قرار است شما کارهای خوبی برای خودتان بکنید، که اتفاقا طعم شیرینی هم دارند